Badania psychotechniczne Bez kolejek i w miłej atmosferze

Badania psychotechniczne kierowców - Psychotesty

Badaniu psychotechnicznemu z zakresu psychologii transportu podlegają:

Jak wygląda badanie psychotechniczne kierowcy?

Składa się ono z kilku etapów:


Badania wykonywane są w przyjaznej i bezstresowej atmosferze, co sprawia, że stres poprzedzający badanie okazuje się zupełnie niepotrzebny.

Jak długo trwa badanie?

Zarówno w pracowni w Bielsku-Białej, jak i w Czechowicach-Dziedzicach korzystamy z nowoczesnej, w pełni skomputeryzowanej aparatury umożliwiającej szybkie przetwarzanie wyników badania, a tym samym skrócenie czasu jego trwania.

Badanie psychotechniczne trwa około godziny. Czas trwania badania zależy od tempa pracy osoby badanej.
Każdy z etapów badania oraz jego wynik jest omawiany na bieżąco z psychologiem, co bardzo cenią sobie nasi klienci.

Co należy zabrać ze sobą na psychotesty?
Jak przygotować się do badania psychologicznego?

Na badanie należy przyjść wyspanym, wypoczętym, zdrowym i uśmiechniętym, ponieważ nie ma powodów do stresu – to badanie, nie egzamin :)

Co najmniej na 24h przed badaniem nie powinno się spożywać alkoholu ani innych środków odurzających, obniżających sprawność psychomotoryczną.

Jak często należy wykonywać badania psychotechniczne przez kierowców?

Orzeczenie o braku bądź istnieniu przeciwskazań psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy lub do kierowania pojazdem jest ważne przez 5 lat dla kierowców do 60 roku życia oraz 2,5 roku dla kierowców powyżej 60 roku życia.

Przedstawiciele handlowi oraz inne osoby prowadzące pojazd w ramach obowiązków służbowych (kat. B).

Według zaleceń Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi badanie pracowników, którzy w ramach wykonywanej pracy kierują pojazdami silnikowymi i nie podlegają ustawie o transporcie drogowym powinno obejmować badanie oceniające widzenie zmierzchowe i zjawisko olśnienia oraz testy sprawności psychoruchowej czyli tzw. psychotesty.

Poza badaniami psychologicznymi podczas badań wstępnych pracownik ma obowiązek wykonać badania lekarskie: ogólnolekarskie, okulistyczne, neurologiczne.

Badanie psychologiczne kończy się wydaniem zaświadczenia o wykonaniu konsultacji psychologicznej. Psycholog nie określa terminu ważności badania. Może to zrobić na życzenie osoby badanej lub pracodawcy.

Zapraszamy do kontaktu:

badania kierowców Kontakt